O autorach

paweł ćwik dev foundry blog programowanie java spring kursyPaweł Ćwik

Fullstack developer

Karierę programistyczną rozpocząłem już niemal siedem lat temu na pozycji „java back-end developer”. Z upływem czasu przechodziłem coraz bardziej w kierunku integracji i komunikacji systemów z silnym naciskiem na REST i JMS oraz framework Spring. Następnie przesunąłem się w stronę front-endu i obecnie pracuje z technologiami związanymi z javascriptem i biblioteką React. Tyle, jeśli chodzi o profesjonalne doświadczenie.

Dwa lata temu też zaczęła się moja przygoda z nauczaniem programowania innych, przygoda która trwa do dziś i daje mi wiele satysfakcji, do tego stopnia, że stała się już niemal moją drugą, ciągle rozwijaną  karierą.

Prywatnie mam wspaniałą żonę i jestem ojcem dwójki maluchów, które to dbają o to bym nie skupiał się wyłącznie na pracy.


dawid nowak dev foundry blog programowanie java spring kursy

Dawid Nowak

Software developer

W branży IT pracuję już dość długo, a kilka lat temu postanowiłem ukierunkować swoje umiejętności: wybrałem dla siebie ścieżkę kariery jako programista Java.

W codziennej pracy zajmuję się głównie backendem opartym na stosie technologicznym frameworka Spring, choć zdarzają mi się również przygody z częścią frontendową aplikacji. Trzymam też rękę na pulsie jeśli chodzi o nowinki ze świata informatycznego, tak aby być na bieżąco z aktualnymi trendami.

W ostatnim czasie zainteresowała mnie tematyka kursów internetowych i przekazywania swojej wiedzy oraz umiejętności innym, chętnym do rozwoju koleżankom i kolegom po klawiaturze 😉

A poza tym jestem fanem fantastyki i science-fiction, interesuję się również astronomią i rynkiem gier komputerowych.